Графік туру на 2022 рік: квітень
Хтось вважає спостереження за птахами приємними прогулянками на свіжому повітрі, а хтось — повноцінним замінником фітнесу. Комусь спостереження за птахами подарує нові знайомства, а для когось стане початком великої мандрівки світом.
Пропонуємо долучитися до участі в ескурсії «Життя на солоних озерах» і самостійно вирішити, до якої групи зачислите ви самі себе.
Маршрут екскурсії пролягає уздовж берегів солоних озер «Слов’янського курорту». Під час екскурсії ви отримаєте інформацію про історію солоних озер, довідаєтеся про таємниці солеваріння та початки виникнення фортеці Тор, проведете час в приємній мандрівці, зробите безліч фото на фоні чудових природних локаціях, а також довідаєтеся секрети спостереження за життям добре відомих і рідкісних птахів.
Прилеглу промислову зону Слов’янського солезавода № 1 оголошено орнітологічним заказником «Приозерний» рішенням Донецької обласної ради № 3 / 22‑558 від 06.12.2001 р. з метою збереження середовища проживання та місць гніздування водно-болотних птахів, у тому числі рідкісних і зникаючих, занесених до Червоної книги України. Рішенням Донецької обласної ради № 4 / 31‑776 від 23.12.2005 р. установлено площу Заказника розміром у 79,5 га. Заказник входить до складу регіонального ландшафтного парку «Слов’янський курорт».
Орнітологічний заказник «Приозерний» — перший у Донецькій області для охорони птахів, створений безпосередньо в межах великого сучасного міста, яким є промисловий Слов’янськ.
Територія Заказника включає в себе частину пойми річки Колонтаївка (ліва притока річки Казений Торець), озеро Левадне и групу озер поблизу колишнього солеварного завода. Заказник названо «Приозерний» через близькість розташування до знаменитих слов’янських солених озер (на під’їзді з боку центральної частини міста, неподалік Свято-Воскресенської церкви).
Територія Заказника являє собою непридатні для господарської діяльності засолені землі та складається з двох ділянок заболоченої низини зі солоною водою. Річка Колонтаївка приймає солоні води згаданих озер і декількох погано затампонованих свердловин, які використовувалися для отримання ропи.
У період гніздування тут можна зустріти понад 70 видів птахів. Серед них одинадцять видів занесених у Європейський список зникаючих видів — бугайчик (малая выпь), лелека білий (белый аист), кібчик (кобчик), коловодник болотяний (фифи), брижач (турухтан), крячок річковий (речная крачка), крячок малий (малая крачка), рибалочка блакитний (зимородок), дятел сирійський (сирийский дятел), сорокопуд терновий (жулан), синьошийка (варакушка). А також три види із Червоної книги України — кулик-довгоніг (ходулочник), огар (огарь) і пірникоза чорношия (черношейная поганка).
А ще тут скрізь можна побачити особливу рослину — солонець (рос. солерос), який став просвітницьким символом всього проєкту «Шлях, позначений сіллю».
70 грн/особа, діти – безкоштовно
У вартість включено:
Додатково сплачується:
Ваш гід Олексій Погребняк.
+38(099)073-25-90