Олександро-Калинове – це можливість цілорічно прогулюватися справжнім морським дном і дихати морським повітрям далеко в глибині континенту. Пермське море, що відступило мільйони років тому, залишилося в солоних плесах поблизу села, а солонець облюбував ці ґрунти і тепер приваблює до себе мандрівників, міняючи власний колір кожної пори року. Поряд – цікавий Музей «Довкілля» і Регіональний ландшафтний парк «Клебан-Бик».
Основні поклади кам’яної солі Донецького басейну сконцентровані в Бахмутській котловині, а родовище розробляється виключно підземним способом на північний схід та північний захід від міста Бахмут. Але кам’яна сіль також відкладалася в меншій кількості й у сусідній Кальміус-Торецькій котловині, а родовище поблизу села Олександро-Калинове на річці Бичок (також Клебан-Бик, Клебань-Бик, ліва притока Кривого Торця) є найбільш значним у її межах.
З історії поселення відомо, що десь із 1882 року з цих озерець підприємець Філімонов виварював сіль на сковородах у збудованому ним невеликому заводі. Тут, на східній околиці села, на лівому березі р. Бичок є значний вихід соляних джерел. На площі близько 6 га існує низка солених озерець чи болотець, береги яких в засушливі періоди густо вкриваються висолами та заростями трави-солянки.