Екскурсія в Соляну шахту Соледара

Соляна шахта

Соледар – центр соляної промисловості України. Сіль знайшла своє місце не лише в назві, але й в офіційній символіці міста Соледар – у гербі та на прапорі. Екскурсія в Соляну шахту Соледара – це чудова нагода потрапити в саме серце цього міста.

Понад сторіччя соляні шахти були джерелом багатства Бахмутського краю, а в сьогоденні є одним із популярних місць України та туристичним магнітом Донецької області.

Екскурсійний маршрут
«Таємниці підземного соляного світу»

Екскурсія в Соляну шахту Соледара «Таємниці підземного соляного світу» – це пішохідний маршрут підземними соляними галереями  на руднику №1 ДП «Артемсіль». Цей рудник (колишня назва – «Брянцівська копальня») є найстарішою соляною шахтою Донбасу. І саме тут з 1881 року почалася історія підприємства.

Вартість квитка на екскурсію «Таємниці підземного соляного світу» – 330 грн. / особа

Час: 10.00, 12.00, 14.00, 16.00

Тривалість: 2 години

Екскурсія в Соляну шахту
Екскурсія в Соляну шахту
Екскурсія в Соляну шахту
Екскурсія в Соляну шахту

Знайомство з історичним минулим відбуватиметься на глибині 200 метрів. Відвідувачі зможуть побачити музей соледобування з цінними експонатами, серед яких інструменти та особисті речі шахтарів минулих епох, прозорі кристали, унікальні соляні утворення та діючу старовинну підземну церкву.

До послуг мандрівників оригінальні фотозони та зони зі світловими ефектами.

Історична довідка:

1876 року поблизу села Брянцівка, на правому березі річки Мокра Плотва, була закладена бурова свердловина, якою в 1878-му виявили декілька пластів кам’яної солі, нижні з яких становили значну потужність. У 1879 році приватна промислова компанія, очолювана гірничим інженером М. М. Летуновським, почала будівництво першої соляної шахти, що отримала назву «Брянцівська копальня» («Брянцевская копь»). Більш детально читайте на сайті «Шахты и рудники Донбасса».

Екскурсія в Соляну шахту
екскурся у соляну шахту

Екскурсійний маршрут
«Феєрія солі»

Екскурсія в Соляну шахту Соледара «Феєрія солі» – це пішохідний маршрут підземними соляними галереями в руднику №3 ДП «Артемсіль» на глибині 288 метрів. Тут знаходяться скульптури, барельєфи та кристали гігантських розмірів та інші предмети з солі. В соляній залі за допомогою світла та звуку створюється ефект присутності в морських глибинах.

Вартість квитка на екскурсію «Феєрія солі» – 330 грн. / особа

Час: 10.00, 12.00, 14.00, 16.00

Тривалість: 2 години

Тур «Бахмутська сіль»

Для допитливих туристів пропонуємо замовити тур «Бахмутська сіль», який розроблено спеціально для  проєкту «Шлях, позначений сіллю».

Ним ви проїдете від Бахмута до Соледара, покроково відкриваючи для себе невідомі й забуті, але від того не менш цікаві об’єкти з найбільшою концентрацією фактів про солевидобуток регіону. Довідаєтеся про європейські інвестиції в минулому, сімейні історії, місцеві легенди. Дещо з почутого ще можна буде побачити, дещо – назавжди втрачено.

дорога до шахти

Вартість туру «Бахмутська сіль» від 530 грн. з трансфером з Бахмута, Краматорська, Святогірська, Сєвєродонецька.

Подивитись графік турів «Бахмутська сіль».

Віртуальна екскурсія в Соляну шахту Соледара

Віртуальна подорож Соляною шахтою.

Контакти для замовлення:

+38(099)073-25-90