Екскурсія в Соляну шахту Соледара

Соляна шахта

Соледар – центр соляної промисловості України. Сіль знайшла своє місце не лише в назві, але й в офіційній символіці міста Соледар – у гербі та на прапорі. Екскурсія в Соляну шахту Соледара новим маршрутом «Таємниці підземного соляного світу» – це чудова нагода потрапити в саме серце цього міста.

Понад сторіччя соляні шахти були джерелом багатства Бахмутського краю, а в сьогоденні є одним із популярних місць України та туристичним магнітом Донецької області.

Екскурсія в Соляну шахту
Екскурсія в Соляну шахту

Екскурсія в Соляну шахту Соледара – «Таємниці підземного соляного світу» – це пішохідний маршрут підземними соляними галереями  на руднику №1 ДП «Артемсіль». Цей рудник (колишня назва – «Брянцівська копальня») є найстарішою соляною шахтою Донбасу. І саме тут з 1881 року почалася історія підприємства.

Екскурсія в Соляну шахту
Екскурсія в Соляну шахту

Знайомство з історичним минулим відбуватиметься на глибині 200 метрів. Відвідувачі зможуть побачити музей соледобування з цінними експонатами, серед яких інструменти та особисті речі шахтарів минулих епох, оригінальні фотозони, зони зі світловими ефектами, прозорі кристали, унікальні соляні утворення та діючу старовинну підземну церкву.

Історична довідка:

1876 року поблизу села Брянцівка, на правому березі річки Мокра Плотва, була закладена бурова свердловина, якою в 1878-му виявили декілька пластів кам’яної солі, нижні з яких становили значну потужність. У 1879 році приватна промислова компанія, очолювана гірничим інженером М. М. Летуновським, почала будівництво першої соляної шахти, що отримала назву «Брянцівська копальня» («Брянцевская копь»). Більш детально читайте на сайті «Шахты и рудники Донбасса».

Вартість квитка в Соляну шахту 330 грн. / особа.

Екскурсія в Соляну шахту
екскурся у соляну шахту

Для допитливих туристів пропонуємо замовити тур «Бахмутська сіль», який розроблено спеціально для  проєкту «Шлях, позначений сіллю».

Ним ви проїдете від Бахмута до Соледара, покроково відкриваючи для себе невідомі й забуті, але від того не менш цікаві об’єкти з найбільшою концентрацією фактів про солевидобуток регіону. Довідаєтеся про колишні і європейські інвестиції, сімейні історії, місцеві легенди. Дещо з почутого ще можна буде побачити, дещо – назавжди втрачено.

дорога до шахти

Вартість туру «Бахмутська сіль» від 530 грн. з трансфером з Бахмута, Краматорська, Святогірська, Сєвєродонецька.

Подивитись графік турів «Бахмутська сіль».

Віртуальна екскурсія в Соляну шахту Соледара

Віртуальна подорож Соляною шахтою.

Контакти для замовлення:

+38(099)073-25-90