Якщо ви полюбляєте незвичні місця і не втратили здатності дивуватися – вас чекає селище Райгородок. Крейдяні терикони, що стали справжньою візитівкою селища й оригінальною фотозоною, дозволять кожному обрати неповторний ракурс і похизуватися перед друзями неймовірними кадрами. А ще – побаченими розважальними програмами та смачним козацьким обідом.
Заснування містечка Козацька Пристань (тепер селище Райгородок) також пов’язане з заснуванням Маяцького острога, який не міг повноцінно виконувати свою охоронну функцію. Проте й місце нового поселення виявилося не надто вдалим, бо часто його підтоплювали повені, які завдавали шкоди. Незважаючи на це люди жили тут тривалий час, що можна пояснити стратегічно важливим місце розташування містечка Козацька Пристань.
Райгородоцькі поклади солі є однією з трьох ділянок Слов’янського родовища. На західній частині Райгородка й зараз можна зустріти озерця, береги яких вкриває сіль, що випарувалася з води влітку, а навколо росте солянка-трава криваво-бурого кольору.
Райгородоцьке родовище крейди – ще одна сторінка історії містечка. Це одне з найбільших родовищ крейди для письма на Північному Донбасі відкритого способу добування. Кар’єр розроблявся як сировина для Слов’янського содового заводу, основними компонентами для якого є крейда і соляна ропа.